Irish National, Armagh

Judge; Mr Jim Cresswell BREED CHAMPION S&G Doyle LOUGHBRAE, Shearling ram by Ashley  Black Jack out of a homebred ewe RESERVE CHAMPION G & S Manson DUNRAVEN, Ewe lamb RAM, any age. 1st S & G Doyle LOUGHBRAE 2nd K P & A E McCarthy BALLYCREELLY 3rd: Jim, Ann & Jonathan Fletcher LOUGHAN MOSS 4th A&V McFadden...

Suffolk Show

Judge Hannah Robinson BREED CHAMPION & SUPREME INTERBREED CHAMPION E & A Jones, MORLEY.  Shearling Ram, Morley Maverick out of a Whitehead ewe by Morley Harris. Hampshire and interbreed sheep champion from E and A Jones. Reserve Champion Mr & Mrs D Middleditch & Son, ST PAUL. Shearling Ewe SUFFOLK SHOW Judge Hannah Robinson BREED CHAMPION and SUPREME...

Royal Bath & West

BREED CHAMPION RA Rundle, TREWORTHAL, Shearling ewe Reserve Champion, Messrs D C  & A & E Ritchie & Halcrow, PARKSTOCK, Ewe lamb Best Hampshire Down of the opposite sex to the Champion .Messrs D C  & A & E Ritchie & Halcrow, PARKSTOCK Shearling Ram SHEARLING RAM 1st Messrs D C  & A &...

STIRLING SALE, SHOW RESULTS

Judge: Jonathan Fletcher Sponsored by Galbraith CHAMPION.  Janet & Brian Hill, ISLEOFBUTE, Ewe Lamb s. Yarcombe Pythagoras d. Isleofbute A161505237 RESERVE CHAMPION. Mr & Mrs D Middleditch & Son’s ST PAUL Shearling Ewe s. Ashley Jackpot d. St Paul 15X11050 SHEARLING RAM 1st Mrs Hazel Hindmarch, FELLROSE.  Fellrose Connor 38Z1700415 2nd K P & A E...

Belgian Championships

Judge Allen McFadden BREED CHAMPION Matias Vanden Bussche GREENLANDER (30W-14-014) RESERVE CHAMPION Klaus Soenen LIMETREE (15X-15-00318) RAM LAMB 1st Patrick Cokelaere NORTH (48W-18-00012) 2nd Klaus Soenen  LIMETREE (10Z-18-00086) 3rd  Matias Vanden Bussche GREENLANDER (30W-18-00046) EWE LAMB 1st  Patrick Cokelaere NORTH (48W-18-00015) 2nd Klaus Soenen LIMETREE (10Z -18-00074) 3rd Matias Vanden Bussche GREENLANDER (30W-18-00040) YEARLING RAM & OLDER RAM 1st Klaus Soenen LIMETREE (15X-15-00318) 2nd...

Devon County

Judge: Roy McFarlane BREED CHAMPION HC Derryman & Sons, YARCOMBE Shearling Ram RESERVE BREED CHAMPION Miss L Heywood, THORNFALCON Ewe Lamb RESERVE INTERBREED CHAMPION R A Rundle, TREWORTHAL, Ram Lamb Male Champion  H C Derryman & Sons, YARCOMBE Shearling Ram Reserve Male Champion  R A Rundle, TREWORTHAL Ram Lamb Female Champion Miss L Heywood, THORNFALCON Ewe Lamb Reserve Female Champion  Mr G Tucker Ewe...

Balmoral

Judge: Miss Lucy Heywood BREED CHAMPION Sean & Gillian Doyle, LOUGHBRAE Shearling Ram by Ashley Black Jack out of a home-bred ewe RESERVE BREED CHAMPION Allen & Victoria McFadden, ASHLEY RAM Sean & Gillian Doyle, LOUGHBRAE Jake Wells, WHISTLINTHORNS Messrs J A & J Fletcher, LOUGHANMOSS EWE K P & A E McCarthy, BALLYCREELLY K P & A...

Notts County

NOTTS COUNTY SHOW, Judge Mr Philip Robotham BREED CHAMPION, McDowell & Cormack, HOLM. Yearling Ewe bred by ST PAUL flock by Ashley Jackpot out of Ballycreelly ewe Hampshire champion from Cameron Cormack. RESERVE BREED CHAMPION, Ritchie & Halcrow, PARKSTOCK Ram lamb Male Champion, Ritchie & Halcrow Ram lamb Female Champion, McDowell & Cormack Yearling Ewe RAM...